Content
Geriausios idėjos nebūtinai yra kažkas naujo – tai gali būti senų dalykų darymas kitaip. Kalbant apie naujoves, labai svarbu sugebėti pažvelgti į dalykus iš kitos perspektyvos ir nagrinėti senas idėjas bei metodus be jokio išankstinio nusistatymo.
Atliekant šio grojaraščio užduotis pagrindinis dėmesys bus skiriamas mąstymui apie tai, kaip padaryti kažką kitaip arba kaip pažvelgti iš naujos perspektyvos į seną dalyką. Vien tik pratimai nebūtinai padės sukurti tobulą idėją, tačiau jais siekiama nukreipti jūsų mąstymą teisinga linkme.
Grojaraštyje “Kuriantys ateitį: Besikeičiantis pasaulis” pažvelgėme į jūsų organizaciją ir svarbiausius tikslus. Trumpam grįžkite prie savo refleksijų užrašų (užduočių knygoje: 1–3 užduotys) ir prisiminkite pagrindinius aspektus.Šio grojaraščio veiklose apmąstysime problemas ir iššūkius, su kuriais susiduriama dirbant su jaunimu.Pagrindinis tikslas – nustatyti dalykus, kurie neveikia, ir sugalvoti jiems sprendimus. Taip pat pažvelgsime į iššūkius, su kuriais jaunimas susiduria savo gyvenimuose. Abiem atvejais tai gali būti ir mažos, ir didelės problemos.Geriausios idėjos dažnai kyla tada, kai norima išspręsti problemą. Problemų svarstymas yra atvirkštinės inovacijos forma. Idėjų ir naujovių nereikia kurti nuo nulio. Kai į viską žiūrima iš problemų sprendimo perspektyvos, dalis naujovių kūrimo proceso jau yra padaryta. Problema diktuoja tikslą, o naujovių kūrimas yra kelias link to tikslo (sprendimas).
Grojaraštis paremtas “Innobox” metodiniu rinkiniu.
Lietuvišką „Innobox“ versiją parengė ir išleido VšĮ “Nectarus” (nectarus.lt), vykdydami projektą, kurį finansavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Europos Sąjungos programa „Erasmus+”.
Activities to complete
Complete the following activities, earn badges and you will see your playlist progress updated